Hudební podium (historie)


Text a foto stále průběžně doplňujeme..

 

Vybavení hudebního klubu v Hostivici

Nápad

Příprava

Realizace

Závěr

Ozvučení klubu má svá specifika. Především ozvučovací systém musí být univerzální a musí být připraven jak na reprodukovanou hudbu, tak i na živá kulturní vystoupení. To v našem případě byl záměr celé 3leté přestavby u nás.

Pavel Straka (zvukař) navrhnul pro náš klub čtyř aktivní audio systém..  Tzn. dva aktivní satelitní boxy Yamaha DXR 10 (jsou umístěny na rampách), čtyři pasivní odposlechy Yamaha CM-12V 2, každý buzený jedním zesilovačem Yamaha P 2500S a jedním aktivní odposlechem Yamaha DBR 12 (všechny jsou umístěny na podiu). V neposlední míře  dva aktivní  subwoofery Yamaha  DXS 12 (jsou umístěny klasicky na zemi). Pro náročné hudebníky máme připravené na malem podiu 2x in-ear systems LD Systems MEI 1000 G2. Takto vznikající ozvučení vyniká vysokou hladinou hlasitosti, ale zároveň srozumitelností a nízkým zkreslením. Tím, že satelitní boxy správného počtu jsou patřičně upevněny na rampách a nasměrovány, dosáhneme toho, že mimo parket je relativně nízká hladina hlasitosti – to je velmi žádoucí.

Odposlechové  boxy jsou buzeny každý z jednoho výkonnového zesilovače Yamaha P 2500 S a subwoofer je napojen přímo na mixážní pult ALLEN & HEATH MIXWIZARD WZ3 16 , obvykle na sběrnici room, alt nebo sub. Tento výstup nemusí být frekvenčně omezován, neboť subwoofer má výhybku pro sebe již zabudovanou.

I když systém navrhnul Pavel Straka, tak ladění a dokončení celého systému bylo v rukách profesionálních zvukařů, Jirky Procházky a Jirky Klimenta. Popis celého systému bychom od nich asi dostaly o 100% lepší, ale možná že se toho ještě dočkáme. Tímto jim děkuji za velký kus práce a ochotu spolupracovat s malým hudebním klubem, jako jsme my.

Je-li hudební klub či doskotéka skutečně „velká“ a vyžaduje ozvučení větších prostor s větším akustickým tlakem, doporučujeme místo DXR 10 a DXS 12 reprosoustav, použít robustnější a výkonnější satelitní reprosoustavy o průměrech 15 nebo 18. Satelitní reprosoustavy je možno zavěšovat na rampy a to i v systému line-array. To není náš případ.

 

 Omlouváme se u některých fotek za zhoršenou kvalitu..