Na sv.Sv.Patrika ZELENÉ PIVO


Na blížící se Velikonoce přichystaly některé tuzemské pivovary pro své zákazníky speciální barevná piva. Další polepily lahve velikonočními pivními etiketami. Jiné připravily pro svůj mok zvláštní balení či netradiční akce pro své návštěvníky.  S velkou pečlivostí jsme pro vybrali pivovar Litovel a malý pivovar z Kynšperku nad Ohří. U těchto malých pivovarů je ale malá pravděpodobnost, že takhle malé várky, nechají rozvést za hranici svého okresu. Proto se necháme překvapit až na velikonoce, jestli tenhle dobrý mok k nám dorazí..

Obliba speciálních piv v Česku v posledních letech roste. Proto i my se budeme snažit, Vám vždy přinášet vybrané speciály do našeho hostince Lokálka pravidelně.

Pokračujeme v naší speciální anabázi a ochutnáme další specialy

Zelené pivo pro Vás začínáme točit na svátek sv.Patrika 17.3.2018

Jsou svátky rodinné, romantické, náboženské i důstojné, ale den Svatého Patrika je svátek, kdy můžete lumpačit. Patří k němu irská whiskey, zelené pivo, čtyřlístky a leprikóni. U nás se sice slaví krátce, ale uznejte, že takový svátek si zamiluje každý.

.. začínáme

Jarní nefiltrovaný ležák Patrik 11°, zelený ležák Patrik vzniká tradičním procesem výroby piva s využitím přírodních ingrediencí, mezi kterými je i sedm bylinek. Svěží aroma a barvu pivu dodávají například koriandr nebo máta. Stupňovitost: 11°P nefiltrované, Obsah alkoholu: 4,6 % obj.

.. končíme

Kynšperský zajíc 12 °, velikonoční zelené speciální nefiltrované pivo vařené pouze jednou ročně při sklizni zelených šišek chmele.  Nižší jemný říz, střední plnost. V chuti obilné, lehce sladové, se střední hořkostí a bylinně chmelovými a kopřivovými tóny. Doznívání je bylinné, kopřivové, obilné, lehce sladové, s máslovým nádechem. Stupňovitost: 12 °P , Obsah alkoholu: 5,2 % obj.