Pěší turistika


1.trasa  NAUČNOU STEZKOU KOLEM HOSTIVICKÝCH RYBNÍKŮ

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na příjemnou procházku kolem třech rybníků, které jsou součástí soustavy Hostivické rybníky. Vede kolem nich naučná stezka. Na její počátek se dostanete autobusem č.306 od metra Zličín s výstupem ve stanici Sportovců. Od zastávky uvidíte řadu topolů na břehu rybníka. Na jeho hrázi začíná NS. Můžete se na počátek trasy dopravit i vlakem z nádraží Praha-Zličín, které se paradoxně nachází v Řepích na konečné tramvají č.9,10. Vlakem dojedete do zastávky Hostivice-Litovice. Od vlaku dojdete do obce Hostivice po silnici. Až uvidíte vlevo řadu topolů, jste na místě počátku NS. Konec trasy i NS je u stanice autobusu č.100347 60 , který jede k metru Zličín. Aktuální jízdní řád autobusů si ověřte na IDOSu nebo pokud zvolíte cestování vlakem, jízdní řád je na našich strankach.

směr Praha http://lokalkahostivice.cz/region/jizdni-rad-cd/smer-praha/

směr Kladno http://lokalkahostivice.cz/region/jizdni-rad-cd/smer-kladno/

Zde si výlet můžete zpříjemnit navštěvou našeho Hostince Lokálka a občerstvit se. Nacházíme se přímo u vlakového nádraží Hostivice (otevřeno denně od 11hodin).

Naučná stezka seznamuje s historií, flórou a faunou rybniční soustavy chráněné jako přírodní památka Hostivické rybníky, která se nachází těsně za západní hranicí Prahy. Trasa naučné Stezky vede kolem tří největších rybníků soustavy (Litovický, Kala a Břevský) a spojuje obce Hostivice a Břve. Celá trasa vede po rovině. Na břeh Litovického rybníka byla umístěna Ptačí pozorovatelna. Na trase nejsou umístěny informační panely, ale jenom čísla jednotlivých zastávek, proto je před cestou potřeba stáhnout si http://www.csophostivice.cz/hostivickerybniky/. Trasa je značena klasickými zelenobílými značkami naučných stezek, na jednotlivých zastávkách naleznete značku naučné stezky s pořadovým číslem, odpovídajícím textu průvodce. Trasa měří cca 3 kilometry.