Pivní slavnosti 7.9.2019 s Chodovarem


Městské pivní slavnosti Hostivice 2019

Městské pivní slavnosti Hostivice vstupují letos do šestého ročníku svého trvání. V sobotu 7. září 2019 se tak mohou všichni příznivci piva a pivní kultury těšit na přehlídku malých a středních pivovarů z celé České republiky, spoustu dobrého jídla a bohatý kulturní program.

Letos slavnosti propojíme nejen s výborným pivem, jídlem, hudbou, ale i oslavami ROPID – 25 let od zavedení pražské integrované dopravy do Hostivice.Chybět tedy nebudou veteráni a jejich spanilá jízda po Hostivici. Dále budou veteránské autobusy zajišťovat pravidelnou linku Hostivice – Zličín – Hostivice, a to po celý den festivalu.

K dobrému pivu patří i skvělá muzika. O tu se postará kapela Monkey Business, Krucipüsk nebo Radek Kurc & Friend či Marek Černoch s kapelou Angels.

Chybět nebudou ani závody dobrovolných hasičů Středočeského kraje.

NÁŠ HOSTINEC (tankovna Lokálka) Vás srdečně poprvé zve jménem pivovaru Chodovar na tyto slavnosti a dovolí si pozvat všechny štamgasty a příznivce piva na dva speciály z Chodové Plané.

NA ČEPU bude Zlatá 11° z Chodové plané

Pivní styl: světlý ležák
Bohemian Pilsner (Pilsner)
Pivovar: Chodovar (Chodová Planá, Plzeňský kraj, Česká republika)
Obsah alkoholu: 4,5 %
Stupňovitost: 11° Plato
Chmel: chmelové produkty
Slad: ječný
Kvasinky: spodního kvašení
Využitelná energie:
1730 kJ na 1 litr piva

Světlý ležák, který je typickým a nejoblíbenějším druhem piva západních Čech. Pivo zářivé zlaté barvy, příjemně řízné s nezaměnitelným chmelovým aroma a plnou, sametově jemnou sladovou chutí s lehce hořkým dozníváním. Jedenáctka Chodovar v prvních locích nepůsobí nijak mimořádně, ale poté, co se do ní vpijete, odhalí svoje přednosti, zejména slušnou pitelnost, které škodí jen onen přehnaný říz. Jde o pivo harmonické a chuťově vstřícné, které dokáže stejně dobře potěšit konzervativního pijáka „géčka“, jako hledače méně obehraných lokálních piv.

Skrze jedenáctku a dvanáctku jsme se v Lokálce propracovali až ke světlé třináctce Chodovar (Zámecký speciál) a musím říct, že jsem svého úsilí nemusel litovat, poněvadž obě své předchůdkyně porazila o parník.

NA ČEPU bude ještě Zámecký speciál 13° z Chodové plané

Pivní styl: světlý speciál
Bohemian Pilsner (Pilsner)
Pivovar: Chodovar (Chodová Planá, Plzeňský kraj, Česká republika)
Obsah alkoholu: 5,1 %
Stupňovitost: 13° Plato
Kvasinky: spodního kvašení
Využitelná energie (odhad): 2040 kJ na 1 litr piva

Sladová složka chuti je opravdu bohatá, živá a stejně jako celá chuť piva velice, velice uspokojující. Hořkost je zase harmonicky napojená, řekl bych nenásilně sebevědomá. Tohle je zkrátka vzorná kombinace plnosti a pitelnosti.

Kdybych měl slovně ohodnotit piva značky Chodovar, které jsme v Lokálce ochutnali, žebříček by vypadal asi takto:

jedenáctka – nadprůměrná 70%
dvanáctka – dobrá 63%
třináctka – vynikající 74%

K občerstvení pro Vás plánujeme specialitu, která k pivu patří od nepaměti.                                                     A pro Vás štamgasty a příznivce piva, budeme mít i vlastní posezení hned u stánku.                                          Nebude chybět ani slavný duch chodovarských sklepů, v našem případě pejsek Barney..

vice o pivovaru z Chodové Plané

V dávných dobách byla Chodová Planá domovem tachovských chodů, kteří bedlivě strážili českou hranici. Ve středověku se jednalo o vzkvétající město plné čilého života, o které se jeho majitelé pečlivě starali. Dnes je známo především díky pivovaru a přilehlým pivním lázním.

Rodinný pivovar v Chodové Plané byl vystavěn nad prastarými sklepy vytesanými v žulovém masivu, jejichž původ je spojován se vznikem zdejšího chodského hrádku. K té době se váže i pověst o pejsku Albim, který v blízkosti hrádku nalezl studánku s vydatným pramenem vody. Pes Albi je po staletí považován za dobrého ducha zdejších pivovarských sklepů. Proto jeho vyobrazení od pradávna zdobilo i znak místního sladovnického cechu. Podle starého pivovarského zvyku bylo ukončení práce ve sklepě vždy doprovázeno tradičním rituálem. Nejmladší učedník musel při odchodu připravit Albimu do misky žejdlík piva, aby jak staří sládci věřili, jim dobrý duch skalních sklepů přinesl štěstí a ochránil jejich dílo – věhlasný český ležák.
Překrásný historický areál pivovaru je zároveň vyhledávaným turistickým místem. Svým návštěvníkům nabízí atraktivní prostředí stylové restaurace situované v části skalního labyrintu pivovarských sklepů, malé pivovarské muzeum, wellness hotel U SLÁDKA s originálními pivními lázněmi nebo restauraci a beerrarium v historické budově sladovny.

Těšíme se na Vás, tým Lokálky..