Pro kapely

Ozvučení klubu má svá specifika. Především ozvučovací systém musí být univerzální a musí být připraven jak na reprodukovanou hudbu, tak i na živá kulturní vystoupení. To v našem případě byl záměr celé 6. leté přestavby podia u nás. Vývoj podia ve fotkách někdy zveřejníme na našich stránkách.

Pavel Straka (zvukař z Přerova) navrhnul pro náš klub tří aktivní audio systém..  Tzn. dva aktivní satelitní boxy Yamaha DXR (jsou umístěny na rampách), čtyři pasivní odposlechy Yamaha CM, každý buzený jedním zesilovačem Yamaha P 2500S (všechny jsou umístěny na podiu). Dva náhradní aktivní odposlechy Yamaha DBR jsou připraveny pro případné jiné použití (tzv.záloha). V neposlední míře  dva aktivní  subwoofery Yamaha  DXS (jsou umístěny klasicky na zemi). Pro náročné hudebníky máme připravenou sadu mikrofonů zn. AKG Drum Set Concert I. Ozvučení našeho klubu vyniká vysokou hladinou hlasitosti, ale zároveň srozumitelností a nízkým zkreslením. Tím, že satelitní boxy správného počtu jsou patřičně upevněny na rampách a nasměrovány, dosáhneme toho, že mimo parket je relativně nízká hladina hlasitosti – to je velmi žádoucí.

Odposlechové  boxy jsou buzeny každý z jednoho výkonnového zesilovače Yamaha P 2500 S a subwoofer je napojen přímo na mixážní pult ALLEN & HEATH MIXWIZARD WZ3 16 , obvykle na sběrnici room, alt nebo sub. Tento výstup nemusí být frekvenčně omezován, neboť subwoofer má výhybku pro sebe již zabudovanou.

foto: Jirka Procházka (Dlouhý Janek)
I když systém navrhnul Pavel Straka, tak ladění a dokončení celého systému bylo v rukách profesionálních zvukařů, Jirky Procházky a Jirky Klimenta z Prahy. Popis celého systému bychom od nich asi dostaly o 100% lepší, možná se toho ještě někdy dočkáme. Tímto jim děkuji za velký kus práce a ochotu spolupracovat s malým hudebním klubem, jako jsme my.

Je-li hudební klub či diskotéka skutečně „velká“ a vyžaduje ozvučení větších prostor s větším akustickým tlakem, doporučujeme místo DXR a DXS reprosoustav, použít robustnější a výkonnější satelitní reprosoustavy o průměrech alespoň 15 nebo 18. Satelitní reprosoustavy je možno zavěšovat na rampy a to i v systému line-array. To není náš případ, řekli oba odborníci

JEŠTĚ TECHNICKÁ DATA

Pódium malé, členité o rozměrech 4,7x4 metry, přesto nabízí komfort pro kapely s bubeníkem. Bubeník má prakťák o rozměru 2x2,5  metru. Kompletní audio-technika zn. ALLEN & HEATH a YAMAHA. Analogový mix 16 vstupů, čtyři odposlechy. Zpěvové mikrofony, nástrojové mikrofony zn. SHURE včetně stojanů a kabeláže. Stojany na noty včetně osvětlení. Bicí sada AKG Drum Set Concert I, dále DI - Boxy passive. Používáme systém Yamaha DXR  2-Way bi-amped 1100 W Class-D power amplifiers. Celkový systém nabízí špičkový zvuk s vysokým rozlišením na špičkové úrovni akustického tlaku. Kombinace sérií DXR s našimi nově navrženými subwoofery DXS dále zvyšujeme výkon našeho systému a poskytuje nám všestranné ovládání hromového spodního konce. Díky perfektní rovnováze syrového výkonu s inovativními technologiemi reproduktorů, můžeme o reproduktorech řady DXR říci, že dodávají všem návštěvníkům našeho publika plný výkon. Systém dále nabízí možnost vlastní audio a video nahrávky celého live vystoupení Playback of 24-Bit files. Celý video system pak v průběhu produkce dokáže vnitřně vysílat live záběry z podia ve čtyřech obrazech a pokud si kapela přeje, je možné vysílat i live přenos na Facebook.  Světelné rampy, výrobníky mlhy a RGB Laser jsou navrženy od jedné firmy ADJ. Vše je centálně řízeno z pultu obsluhy. Standartní absorbéry a difuséry jsou rozmístněny tak, aby splňovaly všechny kmitočtové normy. Zaručují tak kvalitní poslech všem posluchačům.

Malé zázemí pro kapelu 3x3 metry, hned vedle podia

Zavěšení baneru kapely 5x3 metry, doporučujeme montáž s předstihem

Pro menší vystoupení bez přítomnosti zvukaře, je možné použít malý mix zn. YAMAHA (12 vstupů) s vlastní obsluhou.

 

Máte zájem si u nás zahrát?


Technické dotazy a stage plán směřujte na našeho zvukaře:

 

ODKAZY

https://www.facebook.com/hostinecnadrazi/

https://bandzone.cz/klub/hudebniklublokalka

https://www.youtube.com/channel/UCGDMQ5Lr4BXUlpj_nuvNuFA/videos

Pro kapely - Pár fotek na ukázku